Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Šťastný pes na pohovce

Najděte ideální jméno pro nové štěňátko ve vašem životě

2 min. čtení

Pokud právě hledáte psí jméno pro vaše nové štěně, máme tu pro vás spoustu inspirace. Ze všech skvělých návrhů, které jsme sepsali, vám určitě jedno z nich padne do oka. 

Naše oblíbená jména pro psa

  1. Rocky
  2. Buddy
  3. Max
  4. Charlie
  5. Alfie
  6. Leo
  7. Bear
  8. Cooper
  9. Bailey
  10. Jack

Tipy jak vybrat správné jméno pro psa

Při výběru toho pravého jména pro vaše štěně je třeba mít na paměti několik věcí:

Nespěchejte na to

Je lákavé dát štěněti jméno hned, jakmile si ho přivedete domů, ale vězte, že se vám vyplatí klidně i několik dní počkat. Poznejte nejdříve jeho osobnost, objevte jeho drobné odlišnosti v chování a jak se bude projevovat. Vymyslet jméno, které bude skutečně odpovídat jedinečnosti vašeho štěněte, je mnohem přínosnější, než hned zvolit obecné psí jméno.

Vyslovte ho nahlas

Klíčovou zkouškou, která může rozhodnout o pravém jménu pro vašeho psa, je vyslovení jména nahlas. Je obrovský rozdíl slyšet, jak jméno rezonuje v místnosti nebo jak daleko se nese venku. Vyslovuje se lehce, nebo se vám z něj zamotá jazyk? Dokážete ho snadno říct třikrát nebo čtyřikrát za sebou, nebo už při jeho druhém opakování lapáte po dechu?

Zjistěte, jak to vidí vaše štěně

Vezměte štěně na procházku a sledujte, jak bude reagovat, když uslyší nahlas své budoucí jméno. Pokud se při vyslovení jména otočí a podívá se na vás, je to dobré znamení. Pokud při tom pořádně zavrtí ocasem, jste určitě na dobré cestě. Ale pokud vás pes zcela ignoruje, říká vám tím "zkus to znovu".