Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Lidé stále více odmítají umělá barviva ve svém vlastním jídle a nechtějí je tedy ani v krmivu svých mazlíčků. Nasloucháme potřebám našich zákazníků a vytváříme krmivo bez umělých přísad, které neovlivňují kvalitu ani chuť produktů.

Barviva, která jsou obsažena v našich produktech, byla vždy naprosto bezpečná. Především jsme milovníci domácích mazlíčků, takže jejich bezpečnost a zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme našim zákazníkům a vytváříme krmivo s menším množstvím umělých přísad, které ovšem nemají vliv na kvalitu ani chuť.

Umělá barviva jsou získávána chemickou syntézou, nejsou však chemicky identická s látkou, která se běžně vyskytuje v přírodě. Nahrazujeme umělá barviva takovými barvivy, která se v přírodě běžně nachází a jsou odvozená z rostlinných či minerálních zdrojů. Prostřednictvím vhodného technického zpracování (jako je zahřívání nebo extrakce), mohou být tato barviva využita v krmivu pro mazlíčky v průmyslovém měřítku. Například:
E141 (měďnaté komplexy chlorofylů) je barvivo odvozené od barviva v přírodě, které dodává rostlinám a řasám zelenou barvu.
E160b (annatto / bixin / norbixin) je barvivo odvozené od semen stromu achiote a používá se k dodávání žlutého nebo oranžového barviva do jídla.

Záměrně nepřidáváme žádná umělá barviva do našich produktů. Navzdory našim preventivním opatřením se však může stát, že se stopy po umělých barvivech neúmyslně objevit mohou. Továrny, které vyrábí takovéto produkty, mohou totiž vyrábět i produkty s umělými barvivy.

Naše mokré krmivo se již vyrábí bez přidaných umělých barviv, aromat a konzervantů.

Odstranění přidaného umělého barviva má na granule pouze kosmetický vliv. Neovlivňuje palatabilitu, stravitelnost ani nutriční hodnoty těchto produktů. Friskies® udržuje stále stejně skvělou chuť, kterou si kočky zamilovaly, a testy palatability to jenom dokazují.