hry

KOČIČÍ HRY JAKO POMOC PŘI ÚPRAVĚ HMOTNOSTI

Zdá se vám, že se vaše kočka v poslední době poněkud zakulatila? Máte obavu, že je možná málo aktivní? Zde je náš průvodce k užitečným kočičím hrám, které ji pomohou udržet štíhlou linii.

​Nadváha může vést u koček k vážným zdravotním problémům. Studie ukazují, že u koček s nadváhou existuje větší pravděpodobnost vzniku cukrovky, artritidy, dýchacích potíží, jaterní lipidózy (ztučnění jater) a nealergických onemocnění kůže.

Jak ale poznáte, jestli má váš mazlíček nadváhu? Zde jsou tři jednoduché způsoby, jak to zjistit (a všechny jsou o mnoho snazší, než dostat vaši kočku na váhu!).

  1. Žebra – Jemně přejeďte své kočce rukama přes hrudní koš. Měli byste být schopni snadno nahmatat její žebra. Musíte-li ruce přitisknout, abyste je nahmatali, má pravděpodobně nadváhu.
  2. Pas – Podívejte se na kočku shora, její tělo by se mělo od břicha k pánevním končetinám zeštíhlovat.
  3. Břicho – Mírný „tukový polštář“ je normální, ale pokud se jí při chůzi houpe mezi zadníma nohama, je to znamení, že má nadváhu.

​Jak přimět kočku k aktivitě


​Pokud vaše kočka vykazuje známky nadváhy, prvním krokem je navštívit veterináře kvůli ověření a přesnému zaznamenání tělesné hmotnosti. Veterinář vám poradí se správným množstvím a druhem krmiva.

Poté je čas vaši kočku přimět k aktivitě! Existuje mnoho kočičích her, které s ní můžete hrát, abyste jí pomohli zhubnout a zabavit se. Vyzkoušejte hodně různých kočičích her, až najdete několik her, které ji budou opravdu bavit. Můžete si dokonce vyrobit vlastní hračky!

Laserová ukazovátka jsou dobrá volba pro majitele, kteří se nechtějí se svými mazlíčky honit. Také další hračky, které imitují kořist, například hůlky s peřím, myši a míčky, jsou skvělé kočičí hry. Pro zpestření můžete vyzkoušet také šplhací stromy a škrabadla. Hlavně ji udržujte v pohybu!

​3–5 minut. Jde jen o rozmanitost... Kočičí instinkt je pronásledovat kořist po dobu asi 3–5 minut. Pokud začne ztrácet zájem, změňte hru, abyste ji udrželi ve hře.
​20 minut denně. To je minimální doba, kterou byste měli věnovat hrám, abyste viděli příznivý vliv na její zdraví a chování.