domov

JAK ZAJISTÍM, ABY MÁ KOČKA MĚLA KRÁSNOU SRST?

Kromě toho, že skvěle vypadá, krásná kočičí srst je známkou dobrého zdraví. Zde je několik faktorů přispívajících k dobré kvalitě srsti vaší kočky.

​Hlazení kočky je pro vás příjemné a uklidňující. Pro vaši kočku srst představuje ochranu kůže před vnějšími útoky a udržuje ji v teple. Proto péčí o srst, ve snaze udržet ji v co nejlepším stavu, tráví kočka podstatnou část každého dne. Takto udržuje svoji srst hustou a lesklou. Také strava hraje klíčovou roli. Bílkoviny jsou nezbytné pro obnovu srsti a tuk pro lesk a pružnost. Stopové prvky, jako jsou zinek a měď, přispívají k její barvě a lesku.

Okolní teplota a počasí pak ovlivňují jak často bude její srst línat. Nemluvě o tom, jak její emocionální rovnováha a zdraví může změnit její chování při péči o srst – nemocná nebo deprimovaná kočka bude o svou srst pečovat méně, nebo dokonce příliš. Stručně řečeno, její srst je ovlivněna množstvím faktorů.

Krmení a péče o srst


​Chcete-li pomoci vaší kočce ke krásné srsti, pečlivě sledujte její zdravotní stav a také ji pravidelně ošetřujte proti vnitřním i vnějším parazitům. Aby se zabránilo nutričním nedostatkům, které mohou vést k vypadávání srsti a v jejichž důsledku může být její kožíšek matný nebo křehký, je vhodné zvolit vyváženou stravu obsahující všechny živiny potřebné k zachování zdravé srsti.

Během péče o svou srst kočka polyká vypadané chlupy. Pokud jich ztrácí velké množství, například během línání, mohou se jí tvořit v žaludku smotky chlupů. Chcete-li pomoci snížit množství požitých chlupů, je dobré kočku pravidelně kartáčovat. Četnost kartáčování bude záviset na délce srsti – nejvíce pozornosti potřebují dlouhosrsté kočky.

​Riziko tvorby smotků chlupů lze snížit výběrem speciální stravy pro vaši kočku.
​30 %. Dospělá kočka žijící doma tráví čištěním srsti asi 30 % času kdy nespí.