Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pro vaše miláčky.
Holčička mazlí svoje štěňátko jorkšíra

Jak a čím krmit dospělé psy

9 min. čtení

Jakmile štěně vyroste, je čas přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy. K tomu obvykle dochází ve 12 měsících věku u malých plemen a okolo 24 měsíců věku u psů obřích plemen.

Jaké jsou možnosti?

Ať už se rozhodnete pro vlhkou nebo suchou stravu, výběr krmiva je vždy otázkou osobních preferencí – vašich i vašeho psa. Kombinace vlhkého a suchého krmiva prospívá zubům. Pes navíc bude zvyklý na obě textury pro případ, kdy by bylo z nějakého důvodu nutné změnit stravu. Psi mají stejně jako lidé svoje libůstky, takže může chvíli trvat, než zjistíte, které krmivo jim nejvíce vyhovuje.

Ať už si vyberete jakoukoliv recepturu, vězte, že kvalitní kompletní krmiva pro dospělé psy jsou zárukou základní vyvážené výživy.

Pokud má váš pes nějaké zdravotní potíže (např. citlivou kůži nebo choulostivé zažívání), zaměstnanci veterinární praxe vám poradí, které speciální krmivo by pro něj bylo optimální.

Jakmile najdete krmivo, které vašemu psu nejlépe vyhovuje, nemělo by být nutné přecházet na jinou stravu až do doby, než pes začne stárnout (tj. kolem 6-7 let věku).