Kdy pes dosáhne "seniorského" věku?

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě několika šedivých chlupů váš mazlíček nemusí navenek vykazovat žádné příznaky stárnutí.
Retrívr se svým majitelem
Retrívr se svým majitelem
Retrívr se svým majitelem
Retriever being stroked

Stejně jako u našich blízkých, i v případě našeho psa neradi myslíme na to, že stojí na prahu stáří. Kromě šedivějící srsti existuje několik dalších příznaků stárnutí psů. Ne všechny se však projevují navenek. Změny související s přibývajícím věkem se nejprve začnou projevovat uvnitř organismu vašeho psa.

Psi stejně jako lidé stárnou postupně – neexistuje jasně vymezená věková hranice, po jejímž překročení by již byl pes starý. Obecně platí, že psi začínají stárnout ve věku 5-9 let. Věk, kdy již můžeme psa považovat za "staršího", také závisí na typu psa. Malí psi totiž většinou žijí déle než psi obřích plemen.

Pes si však může i ve stáří užívat naplno života. Pokud pes dostává správnou stravu, absolvuje pravidelné prohlídky u veterináře a věnujete mu o něco více lásky a pozornosti, může být zdravý a spokojený i ve stáří.

Užitečné tipy, jak psům zajistit co nejspokojenější stáří prožité ve zdraví, najdete zde.