Jsou kuře, losos či jehněčí zmražené začerstva hlavní složkou?

Hlavní složkou všech receptur je kuřecí maso, jehněčí maso nebo losos. Každé udržovací krmivo PURINA® PRO PLAN® má nově jednu z těchto surovin na prvním místě ve složení. Výrobky pro zvířata s citlivou kůží obsahují lososa jako hlavní složku. U výrobků pro zvířata se zažívacími obtížemi je to jehněčí či kuře. U ostatních výrobků je použito kuře.

Jsou v nějakém krmivu PURINA® PRO PLAN® obsaženy suroviny z geneticky modifikovaných organismů (GMO)? Jaký je proces kontroly kvality?

Od roku 1999 zavedla Purina v Evropě, na Středním východě a v severní Africe (EMENA) všeobecnou zásadu výroby a prodeje všech výrobků bez použití GMO. Nenakupujeme GMO suroviny. V tomto duchu byly uzavřeny též smlouvy s našimi dodavateli. Navíc mají naši dodavatelé zaveden systém dohledatelnosti původu surovin. Provádíme též vlastní kontrolní rozbory surovin v našich laboratořích.

V zóně EMENA nakupuje Purina pouze non-GMO sójové suroviny dle velmi přísných pravidel nákupu a kontroly kvality – každá jednotlivá šarže sójových surovin musí mít potvrzen non-GMO původ, než je převzata do výrobních závodů.

Kvůli četným výživným přínosům je non-GMO sója používána v některých PURINA® PRO PLAN® recepturách (<10 %) jako doplňkový zdroj vysoce kvalitní bílkoviny.

Co je kukuřičná krupice?

Začerstva mletá kukuřice zbavená klíčků a části slupek.

Čím je podloženo tvrzení o „hodnotnějších živinách v řadě OPTINUTRITION“?

Zakládáme toto tvrzení na dvou faktorech (podrobnější informace najdete v odpovědích níže):
1) Sortiment PURINA® PRO PLAN® je nejpokročilejší v sortimentu firmy Purina
2) PURINA® PRO PLAN® dosahuje vyššího stupně biologické dostupnosti živin

V čem jsou kuře/jehněčí/losos zamražené začerstva lepší?

Společnost Purina zjistila, že používání vybraných částí čerstvě zamražených kuřat vede ve srovnání s drůbežím masem k lepší stravitelnosti bílkovin a tuků a vyšší dostupnosti aminokyselin. Nestačí pouze znát množství dané živiny v krmivu, podstatná je také míra její biologické dostupnosti.

BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST představuje množství živiny, jež je nejen vstřebáno ze střeva či jiných částí trávicího ústrojí, ale je zároveň dostupné ve formě využitelné tkáněmi.

STRAVITELNOST udává množství živiny – složky krmiva, jež je vstřebáno do těla. Je měřena pomocí vyloučeného množství této složky. Nelze z ní nicméně odvodit množství dané živiny, která je skutečně dostupná pro cílové tkáně.

Byť jsou stravitelnost i biologická dostupnost obecně uznávanými údaji pro určení výživové hodnoty krmiv, biologická dostupnost se považuje za citlivější parametr. Biologická dostupnost živiny má význam pro maximální využití krmiva. Čím je vyšší, tím větší podíl živiny přestoupí střevní stěnu a vyživuje buňky a tkáně. Dobré zdraví je přitom na patřičné výživě organismu závislé.

Studie společnosti Purina prokázaly, že výrobky PURINA® PRO PLAN® vykazují vyšší obsah živin s lepší biologickou dostupností.

Zahrnuje řada PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS též hypoalergenní diety?

Ano. V rámci této řady vyrábíme i hypoalergenní diety. V současnosti jsou dostupné pouze ve formě granulí. Více informací o sortimentu najdete zde.

Jak vybrat správný výrobek pro svého domácího mazlíčka?

Spustili jsme vyhledávač výrobků, který vám pomůže vybrat to nejvhodnější krmivo pro vašeho mazlíčka. Pokud hledáte veterinární dietu pro konkrétní diagnózu či dle doporučení svého veterináře, jste na správné adrese. Případně můžete kontaktovat naši linku zákaznické podpory (800 135 135; info@nestle.cz), kde vám rádi zodpovíme všechny otázky.

Krmím svého mazlíčka zvláštní dietou. Mohu ji dávat též svým ostatním zvířatům?

Pokud další mazlíček v domácnosti nepotřebuje zvláštní dietu, doporučili bychom spíše poradit s veterinářem. Případně můžete dotaz položit prostřednictvím naší zákaznické podpory (800 135 135; info@nestle.cz). Ne všechny veterinární diety řady PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS jsou vhodné, pokud vaše zvíře nemá zvláštní dietetické nároky.

Jsou diety PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS vhodné pro mé štěně?

Ne všechny diety z řady PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS jsou vhodné pro štěňata. Pro jistotu vhodnost ověřte u veterináře, případně kontaktujte naši zákaznickou podporu (800 135 135; info@nestle.cz). Naši pracovníci vám rádi zodpoví všechny otázky.

Kolik krmiva mám svému mazlíčkovi dávat?

Pokyny ohledně krmení najdete na obalu i na internetových stránkách výrobku. Pokud máte další dotazy ohledně vhodného množství krmiva, kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu (800 135 135; info@nestle.cz). Naši pracovníci vám rádi zodpoví všechny otázky.

Kde mohu produkty PURINA® PRO PLAN® koupit?

Na stránce každého výrobku najdete odkaz k přímému nákupu online, případně tlačítko „Kde koupit“, které vám pomůže nalézt nejbližšího prodejce krmiv PURINA® PRO PLAN®

Jak můžu upravit své údaje na stránkách Purina?

Otevřete stránku Můj účet. Odkaz na ni najdete v horní části stránky či můžete kliknout zde.

Co je OPTINUTRITION?

OPTINUTRITION má za cíl poskytnout vašemu psovi či kočce hodnotnou výživu ve formě vysoce kvalitních surovin. Všechny složky jsou odborně vybírány. Přinášejí cíleně přidané živiny, a tedy i zdravotní přínos. Věříme, že výživa je základem pevného zdraví a pohody a zároveň též počátečním předpokladem kvalitního života vašeho psa či vaší kočky. Ručíme proto za to, že krmiva PURINA® PRO PLAN® obsahují 100 % všech nezbytných živin v každé porci.

Co mám dělat, nemohu-li najít odpovědi na své otázky?

Pokud jste nenašli patřičné informace zde, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu (800 135 135; info@nestle.cz). Naši pracovníci vám rádi zodpoví všechny otázky.