Dobře fungující trávení je základem pro kvalitní a spokojený život vašich domácích mazlíčků. Pokud se u vašeho psa nebo kočky objeví trávicí problémy, vyplatí se sáhnout po doplňku stravy/probiotiku.

Příznivé účinky probiotik

U lidí jsou velmi dobře známy příznivé účinky probiotik. Živé bakterie z jogurtu dokáží nastolit rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi ve střevě, což napomáhá posílení imunity. Probiotika jsou schopna také obnovit populaci prospěšných bakterií ve střevě po podávání antibiotik.

Dobrou zprávou je, že probiotika mohou nabídnout stejný zdravotní přínos také kočkám a psům. Přidáním probiotik ke krmivu můžete podpořit přirozenou obranyschopnost svých miláčků, zdraví trávicího traktu a pomoci zvířeti v období stresu nebo onemocnění.

Jak mohou probiotika pomoci vašemu psovi nebo kočce?

Stejně jako lidé, tak i zvířata se těší dobrému zdraví při vyváženém poměru dobrých a špatných bakterií ve střevech. Důležité je pro svého mazlíčka vybrat probiotika, která jsou pro něj vhodná, protože ne každé probiotikum je vhodné pro zvířata a je schopné odolat kyselému pH v žaludku. To je i důvod, proč jogurt není v trávicím traktu zvířat tak účinný, jako v trávicím traktu lidí.

Vaření prospěšné živé bakterie poškozuje a ty, které by ho byly schopny překonat, by byly dále potenciálně zničeny kyselinami a jinými látkami obsaženými v žaludku. 

 

Jsou bakterie dobré nebo špatné?

FortiFlora®

PROKAZATELNĚ ÚČINNÉ PROBIOTIKUM pro vašeho psa i kočku

Probiotikum FortiFlora® jsme vyvinuli pomocí speciální technologie, která zaručuje obsah prospěšných bakterií, které se ještě živé dostanou až do střeva a v adekvátním množství mohou účinně působit. FortiFlora® obsahuje jedinečný kmen prospěšných bakterií, známý pod názvem SF68®, který má na základě výsledků mnoha klinických studií prokazatelné účinky na zdraví zvířat. Pomáhá zvýšit obsah prospěšných bakterií ve střevě, zlepšuje kvalitu výkalů u štěňat a omezuje četnost přirozeně se vyskytujícího průjmu u koťat. SF68® má také prokazatelně pozitivní vliv na podporu funkcí imunitního systému u psů a u koček, včetně štěňat a koťat.

Kdy použít probiotikum FortiFlora®

Při podráždění trávicího traktu a problémech s trávením, při gastroenteritidě, průjmu, plynatosti a měkké stolici.

Během stresujících období jako jsou pobyt v hotelu pro psy nebo pro kočky, stěhování, cestování, setkání s novými zvířaty, výstavy nebo hospitalizace.

Po léčbě antibiotiky, kdy mohou být ve střevě zničeny špatné i dobré bakterie. FortiFlora® dokáže ve střevě obnovit populaci prospěšných bakterií. Pro maximální účinek přidávejte probiotikum FortiFlora® ke krmivu vašeho zvířete denně před, během i po léčbě antibiotiky.

Pro štěňata a koťata může být FortiFlora® prospěšná během odstavu, po vakcinaci, při příchodu do nového domova, a to nejen pro podporu zdraví střev, ale i pro podporu vyvíjejícího se imunitního systému.

Pro starší zvířata, u nichž může být rovnováha ve střevě snadněji narušena. FortiFlora® jim poskytuje extra podporu pro udržení zdraví.

technologii mikroenkapsulace forti flora

Podělte se o to se svými přáteli

EmailtwitterFB