spící kočka

MŮŽE SE MNOU MOJE KOČKA SPÁT?

Kočce se jistě bude pohodlí vaší postele líbit. Pokud se o ně chcete se svou kočičí kamarádkou podělit, zde je několik tipů, aby se všichni dobře vyspali!

​Sdílení postele je známkou blízkosti, a to jak pro vaši kočku, tak i pro vás. A jelikož kontakt s vaším mazlíčkem snižuje stres a zpomaluje tepovou frekvenci, může vám dokonce udělat dobře. Nicméně je vhodné dodržovat pár rad, než se rozhodnete strávit spolu noc.

Přestože se kočka bude pravděpodobně řídit vašimi biologickými hodinami, může být v noci aktivní. Aby byl váš spánek nerušený, je vhodné jí věnovat dostatek pozornosti přes den a nezavírat ji s vámi v ložnici, když jdete spát. A konečně, kvůli zachování správné hygieny ji pravidelně kartáčujte a ošetřujte ji proti parazitům, jako jsou blechy a klíšťata.

​Kotě by nemělo být samo


​Nemáte-li v plánu spát ve stejné místnosti jako vaše kočka, je vhodné nechat dveře do ložnice zavřené a poskytnout jí pohodlná a atraktivní místa na spaní v jiných částech domu. Když se však zabydlujete s novým kotětem, je nejlepší udělat výjimku. Muset opustit zbytek vrhu a začít žít s vámi je pro něj matoucí. Zvláště v noci to pro něj může být velké utrpení, pokud je necháte samotné. Představte si, že až doteď bylo s matkou a sourozenci, a nyní je náhle samo v novém domově. Chcete-li zabránit jeho panice a uklidnit ho, je nejlepší ho nechat prvních několik nocí u vás v ložnici. Kromě toho vám to pomůže navázat těsnější pouto do budoucna.

​65 % – Procento majitelů koček, jejichž kočka spí s nimi v posteli (zdroj: petfinder.com)
​Chcete-li své kočce vytvořit prostor na spaní, umístěte přikrývku někam vysoko, například na skříň nebo na polici. Kočky se cítí bezpečně, když spí ve výšce.