domov

JAK VYTVOŘIT PRO MOU KOČKU ÚTULNÝ DOMOV?

Jestliže chcete, aby váš domov byl pro vaši kočku to nejútulnější a nejpohodlnější doupě, začněte tím, že provedete několik jednoduchých úprav

Chcete-li své kočce zajistit pohodlí a pohodu, uspořádejte svůj domov tak, aby mohla vyjádřit své přirozené chování tím nejlepším možným způsobem. Je například důležité vytvořit oddělené prostory pro různé činnosti a vyhnout se vytvoření prostoru, kde je „vše na jednom místě“ a kde by byly umístěny jídelní misky, toaleta i místo na spaní.

Umístěte její toaletu a jídelní misky na nerušená, ale snadno dostupná místa daleko od sebe. Je nezbytné začlenit na jedno z těchto míst škrabadlo, aby mohla označkovat své území. Zajistěte, aby pro ni škrabadlo bylo snadno viditelné a přístupné.

Nezapomeňte, že vaše kočka ráda mění místo k odpočinku podle nálady. Takže místo jednoho pelíšku umístěte polštáře a deky na místa, kde by se jí mohlo líbit.

​Podnětné prostředí


​Ano, její domov by měl být útulné doupě, ale zároveň by měl být také podnětný a zajímavý! Bude prospěšné pro celou domácnost pokud bude vaše kočka aktivní – kočka postrádající pozornost může mít mnoho problémů s chováním.

Podpořte její zvídavost tím, že do jejího prostředí občas přidáte něco nového: lepenkovou krabici, neustlanou postel, nový úkryt... Kočkám se také líbí ve výškách, proto se jí snažte poskytnout různá nová místa vysoko v místnosti, kam se bude moci dostat.

Pomocí hračky, která dávkuje suché krmivo při hraní, také můžete podpořit její chování šelmy. Naplňte ho granulemi a sledujte, jak si s ním poradí! A konečně, vyhraďte si čas na hru a komunikaci se svou kočkou. Posílí to váš vzájemný vztah a ji to zároveň udrží zdravou a spokojenou.

​Instalace polic ve stupňovitém uspořádání poskytne vaší kočce skvělé místo na hraní. Navíc se police pro kočku mohou stát i zajímavým doplňkem designu vašeho domova.
​1 až 2 m – to je minimální doporučená vzdálenost mezi místy s krmivem, pelíškem a toaletou vaší kočky.