Zdraví a výživa

Zdraví a výživa

Jak dosáhnout toho, aby vaše kočka byla spokojená a zdravá

Zdraví a výživa

ŠKODLIVÉ POTRAVINY A LÁTKY

Zvídavá povaha koček je jedním z důvodů, proč je tak milujeme. Jejich touha vše prozkoumat však zároveň znamená, že jako jejich majitelé musíme dávat pozor na to, aby si neublížily.
Další informace

Hodnocení tělesné kondice vaší kočky

Má-li být vaše kočka zdravá a spokojená, doporučujeme pravidelně hodnotit její tělesnou kondici. Skóre tělesné kondice vám hodně napoví o zdravotním stavu a aktuální hmotnosti vaší kočky.
Další informace

Má vaše kočka nadváhu?

Stejně jako lidé i kočky mohou přibírat na váze, zejména když začínají stárnout, jsou méně aktivní, anebo pobývají výhradně v bytě.
Další informace

Nástroj hodnocení tělesné kondice koček

Jednou z nejpříjemnějších stránek soužití s kočkou jsou společné hry – hraní je pro kočky od útlého věku až do stáří velmi důležité také ze zdravotního hlediska. Hry vybízí kočky k aktivitě a pomáhají jim udržet si ohebnost, pružnost a celkově dobrou tělesnou kondici. Hry jsou navíc skvělé v tom, že kočkám umožňují uplatnit jejich přirozené lovecké sklony.
Další informace

Neobvyklé symptomy, kterých je třeba si u koček všímat

Je nám jasné, že svou kočku milujete a chcete, aby byla co nejspokojenější a nejzdravější. Kočky nám nemůžou říct, že je něco trápí, takže může být obtížné rozpoznat, kdy potřebují pomoc.
Další informace

Co dělat, aby byla březí kočka zdravá

Vaše kočka bude mít koťata – skvělá zpráva! Ve všem tom vzrušení však nesmíte zapomenout na to, že kočka v období březosti potřebuje nadstandardní péči, pohodlí a dostatek lásky.
Další informace

Na co je třeba dát během březosti kočky pozor

Komplikace jsou vzácné, nicméně občas mohou nastat. Odborníci na péči o zvířata z týmu PetCare vám rádi poradí, na které varovné příznaky se již od počátku březosti zaměřit.
Další informace

Jak a čím krmit březí kočku

Týdny, během nichž je vaše kočka březí, jsou pro vás i pro ni úžasným a zároveň úžasně náročným obdobím. Jednou z důležitých věcí, které můžete pro březí kočku udělat, je poskytnout jí přesně takovou výživu, jakou potřebuje.
Další informace

Přesnídávky a pamlsky pro kočky

Jako milovník koček dobře víte, jak těžké je odolat pokušení dopřát svému chlupatému mazlíčkovi pamlsky a chuťovky, které nejsou součástí jeho hlavního denního přídělu.
Další informace

Jak a čím krmit dospělé kočky

Jakmile kočka dosáhne jednoho roku věku, je třeba začít uvažovat o zavedení pravidelného krmného režimu. Z hravého kotěte se stává dospělá kočka, která potřebuje přísun těch správných živin, díky nimž bude zdravá a spokojená.
Další informace

Hledání rovnováhy ve výživě koček

Jako milovník koček chcete své chlupatému společníkovi zajistit dlouhý, zdravý, spokojený a aktivní život. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je podávat kočce stravu, která obsahuje vyváženou směs pěti hlavních skupin živin: proteiny, tuky, vitamíny, minerály a sacharidy.
Další informace

Speciální krmiva

Stejně jako má každá kočka jinou osobnost, má také mírně odlišné nutriční nároky – někdy to dokonce znamená, že je třeba jim dávat úplně jiný typ stravy. Naštěstí je řada možností, z nichž můžeme vybírat.
Další informace