Zdraví a výživa

Zdraví a výživa

Jak dosáhnout toho, aby váš pes byl spokojený a zdravý

Zdraví a výživa

Jak krmit březí fenu

Období, kdy fena čeká štěňata, je pro ni i pro vás vzrušující a vyčerpávající zároveň. Představa, že se vaše rodina rozroste o několik maličkých rozkošných chlupáčků, je jistě úžasná, jejich matka však bude muset vynaložit obrovské úsilí, aby všechny ty roztomilé nezbedy donosila, porodila a bezpečně provedla prvními týdny života.
Další informace

Škodlivé látky a potraviny

Psi nesmějí dostávat celou řadu pro nás běžných potravin. Existuje také řada dalších látek (obsažených mimo jiné v některých rostlinách), které jsou pro ně potenciálně jedovaté. O některých to víte, u jiných by vás to mohlo překvapit.
Další informace

Porod a březost u fen

Zjištění, že vaše fena bude mít štěňata, je nepochybně mimořádně vzrušující zážitek. Jelikož březost u fen trvá jen 2 měsíce, dočkáte se dalších přírůstků do rodiny velmi brzy!
Další informace

Jak a čím krmit dospělé psy

Jakmile štěně vyroste, je čas přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy. K tomu obvykle dochází ve 12 měsících věku u malých plemen a okolo 24 měsíců věku u psů obřích plemen.
Další informace

Zdravá a vyvážená strava pro psy

Má-li pes zůstat co nejdéle zdravý, spokojený a aktivní, měl by dostávat vyváženou stravu obsahující těchto šest hlavních typů živin: proteiny, tuky, vitamíny, minerály, sacharidy a vodu.
Další informace

Na co je třeba dát během březosti feny pozor

Představa, že vaše fenka brzy přivede na svět několik roztomilých chlupáčků, o které se bude s láskou starat, je vzrušující! Dobrá zpráva je, že březost u fen probíhá většinou zcela bez potíží, a fenky jsou obecně skvělé matky.
Další informace

Přizpůsobení stravy potřebám vašeho psa

Každý pes je jiný – naštěstí existuje široká škála speciálních krmiv, která lze využít k různým účelům (od redukční diety až po zajištění správné výživy v případě zdravotních potíží).
Další informace

Co dělat, aby byla březí fena zdravá

Spokojený pes rovná se spokojený majitel. A pokud se navíc jedná o březí fenu, je pro ni samotnou i pro její budoucí štěňata velmi důležité, aby byla zdravá a cítila se co nejlépe.
Další informace

Nástroj hodnocení tělesné kondice

Víme, že svého psa budete mít pořád stejně rádi, i pokud má nějaké to kilo navíc. Nicméně pokud jde o zdraví, nadbytečná kila mohou představovat problém.
Další informace

Má váš pes nadváhu?

Stejně jako my lidé, i psi mohou přibírat, zejména pokud začínají stárnout nebo jsou méně aktivní.
Další informace

Hodnocení tělesné kondice vašeho psa

Jistě budete souhlasit s tvrzením, že váš pes je jedinečný – a víte, že to v určitém smyslu platí doslova, tj. že například různí psi odlišně zužitkovávají živiny a energii z potravy?
Další informace